Orłowska Dental Clinic
Podcinanie wędzidełka

Laserowe podcinanie wędzidełek wargi i języka

Wędzidełko wargi górnej jest to fałd błony śluzowej łączący wargę z błoną śluzową w okolicy przestrzeni między górnymi jedynkami. Zbyt krótki lub przerośnięty przyczep wędzidełka uniemożliwia zbliżenie się centralnych siekaczy co powoduje defekt kosmetyczny zwany diastemą. Wędzidełko języka to fałd błony śluzowej łączący dno jamy ustnej i podstawę języka. Zbyt krótkie wędzidełko języka wpływa na ograniczenie zakresu ruchów języka czyli ankyloglosię i powoduje nieprawidłową wymowę. W okresie dojrzałym może uniemożliwiać wykonywanie pewnych zawodów, a wada wymowy utrudniać kontakty społeczne.

Zalecenia

Zalecenia do laserowego podcięcia wędzidełka:
– logopedyczne – bez wykonania zabiegu ćwiczenia logopedyczne są nieefektywne
– ortodontyczne – przed założeniem aparatu ortodontycznego

Opis zabiegu:

Opis zabiegu: Zabieg podcięcia wędzidełka jest przeprowadzany bezboleśnie i w krótkim czasie. Dr Wolniewicz jako jedyny lekarz w Gdyni stosuje do tego zabiegu najlepszy na świecie laser stomatologiczny LightWalker Fotona. Zabieg jest bezkrwawy i nie wymaga założenia szwów. Zastosowanie lasera Erbowego zapewnia bardzo szybkie gojenie. Zalecenie pozabiegowe dla małego Pacjenta – bezwzględnie duża porcja lodów.

Podaj preferowany termin wizyty

58 699 2010    503 108 800

 

[contact-form-7 id=”650″ title=”Kontakt_copy”]

Cerec protetyka 3d Gdynia

W trosce o komfort i czas naszych Pacjentów jako pierwsi w Gdyni wyposażyliśmy naszą Klinikę w Orłowie w ultranowoczesny system CEREC CAD CAM niemieckiej firmy Sirona. System ten umożliwia komputerowe projektowanie i wykonywanie pełnoceramicznych prac protetycznych w Klinice już na jednej wizycie.

Stomatolog Gdynia

ORŁOWSKA DENTAL CLINIC zapewnia Pacjentom komfort i przyjazną atmosferę. Staramy się
sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych
Pacjentów. Opieka nad Pacjentem jest
naszym priorytetem.

    Zadzwoń do nas