Licówki porcelanowe poprawią Twój uśmiech – dowiedz się więcej

Uśmiechanie się to jedna z podstawowych czynności, którą robimy każdego dnia. Czy to rano witając się z bliskimi, czy to wchodząc do sklepu, czy nawet wtedy, gdy współpracownik opowie zabawny żart. Uśmiech towarzyszy nam przez całe życie, dlatego warto zadbać o jego wygląd. Można to zrobić na rożne sposoby – jednym z nich są licówki porcelanowe.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to jeden z popularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Jego głównym celem jest poprawić wygląd zębów, aby Pacjent mógł cieszyć się perfekcyjnym, białym i równym uśmiechem. Te uzupełnienia protetyczne są wykonane w całości z porcelany, która wyjątkowo dobrze imituje wygląd prawdziwego zęba. Dlatego decydując się na licówki na zęby, można uzyskać naturalnie wyglądający efekt pięknego i zadbanego uśmiechu. Licówki zębowe są też wyjątkowo cienkie – ich grubość to zaledwie 0,5-1,0 mm, dlatego stomatolog nie musi dużo szlifować istniejącej tkanki twardej zęba. To także dość szybki zabieg – dlatego jeżeli powstanie paląca potrzeba na tego rodzaju uzupełnienie protetyczne, to można je wykonać już w trakcie 2 zabiegów.

Zakładanie licówek na zęby – etapy zabiegu

Zakładanie licówek na zęby nie wymaga wielu kroków i długiego planu leczenia. Można go zamknąć w kilku etapach. Pierwszym z nich będzie oczywiście rozmowa rozpoznawcza u lekarza stomatologa. Lekarz musi najpierw zapoznać się z istniejącym stanem uzębienia (do zabiegu musi zostać wyleczona wszelka próchnica), przeprowadzić wywiad i zapoznać się z preferencjami estetycznymi pacjenta. Jeżeli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, to następuje szlifowanie zębów pod licówki porcelanowe. Później pobierany jest wycisk, na podstawie którego powstaną uzupełnienia protetyczne.

Trochę inaczej może być w przypadku dużych prac – wtedy lekarz najpierw wykona próbne licówki na zęby. Dopiero na następnej wizycie, kiedy pacjent zatwierdzi ich kształt i kolor, lekarz przystąpi do wykonania właściwych uzupełnień.
Następnie lekarz stomatolog wykona finalne przymiarki gotowych licówek i wprowadza ewentualne zmiany. Jeżeli wszystko będzie w porządku, wtedy zacementuje je na stałe na opracowanych wcześniej zębach.

Ile kosztują licówki na zęby?

Określenie, ile kosztuje taki zabieg, może być całkiem trudne. Cena może różnić się pod względem ilości i jakości materiału, szlifowania, sposobu mocowania i wcześniejszego stanu uzębienia pacjenta. Dlatego za licówki na zęby można zapłacić od 800 do 3000 złotych za ząb. Trzeba pamiętać, aby dokładnie przedyskutować to ze specjalistą.

Zakładanie licówek na zęby to wciąż jeden z najbardziej efektownych sposobów na piękny uśmiech. Warto zainwestować w licówki zębowe, aby być pewnym i spokojnym na lata. Licówki to w końcu nie tylko piękno – to też niezrównana trwałość i funkcjonalność tego rodzaju prac protetycznych.

    Zadzwoń do nas