Licówki porcelanowe poprawią Twój uśmiech – dowiedz się więcej

Uśmiechanie się to jedna z podstawowych czynności, którą robimy każdego dnia. Czy to rano witając się z bliskimi, czy to wchodząc do sklepu, czy nawet wtedy, gdy współpracownik opowie zabawny żart. Uśmiech towarzyszy nam przez całe życie, dlatego warto zadbać o jego wygląd. Można to zrobić na rożne sposoby – jednym z nich są licówki porcelanowe.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to jeden z popularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Jego głównym celem jest poprawić wygląd zębów, aby Pacjent mógł cieszyć się perfekcyjnym, białym i równym uśmiechem. Te uzupełnienia protetyczne są wykonane w całości z porcelany, która wyjątkowo dobrze imituje wygląd prawdziwego zęba. Dlatego decydując się na licówki na zęby, można uzyskać naturalnie wyglądający efekt pięknego i zadbanego uśmiechu. Licówki zębowe są też wyjątkowo cienkie – ich grubość to zaledwie 0,5-1,0 mm, dlatego stomatolog nie musi dużo szlifować istniejącej tkanki twardej zęba. To także dość szybki zabieg – dlatego jeżeli powstanie paląca potrzeba na tego rodzaju uzupełnienie protetyczne, to można je wykonać już w trakcie 2 zabiegów.

Zakładanie licówek na zęby – etapy zabiegu

Zakładanie licówek na zęby nie wymaga wielu kroków i długiego planu leczenia. Można go zamknąć w kilku etapach. Pierwszym z nich będzie oczywiście rozmowa rozpoznawcza u lekarza stomatologa. Lekarz musi najpierw zapoznać się z istniejącym stanem uzębienia (do zabiegu musi zostać wyleczona wszelka próchnica), przeprowadzić wywiad i zapoznać się z preferencjami estetycznymi pacjenta. Jeżeli lekarz zakwalifikuje pacjenta do zabiegu, to następuje szlifowanie zębów pod licówki porcelanowe. Później pobierany jest wycisk, na podstawie którego powstaną uzupełnienia protetyczne.

Trochę inaczej może być w przypadku dużych prac – wtedy lekarz najpierw wykona próbne licówki na zęby. Dopiero na następnej wizycie, kiedy pacjent zatwierdzi ich kształt i kolor, lekarz przystąpi do wykonania właściwych uzupełnień.
Następnie lekarz stomatolog wykona finalne przymiarki gotowych licówek i wprowadza ewentualne zmiany. Jeżeli wszystko będzie w porządku, wtedy zacementuje je na stałe na opracowanych wcześniej zębach.

Ile kosztują licówki na zęby?

Określenie, ile kosztuje taki zabieg, może być całkiem trudne. Cena może różnić się pod względem ilości i jakości materiału, szlifowania, sposobu mocowania i wcześniejszego stanu uzębienia pacjenta. Dlatego za licówki na zęby można zapłacić od 800 do 3000 złotych za ząb. Trzeba pamiętać, aby dokładnie przedyskutować to ze specjalistą oraz, w razie potrzeby, skorzystać z systemu MediRaty.

Zakładanie licówek na zęby to wciąż jeden z najbardziej efektownych sposobów na piękny uśmiech. Warto zainwestować w licówki zębowe, aby być pewnym i spokojnym na lata. Licówki to w końcu nie tylko piękno – to też niezrównana trwałość i funkcjonalność tego rodzaju prac protetycznych.

    Zadzwoń do nas