Biostymulacja laserowa

Biostymulacja łączy w sobie dwa słowa. Bio – życie i stymulacja czyli pobudzenie. Bez światła nie ma życia. To wiemy wszyscy, ale myślimy  o świetle słonecznym. Światło laserowe zostało stworzone przez naukowców i charakteryzuje się szczególnymi właściwościami. W połowie lat 60-tych XX wieku dostrzeżono dobroczynne działanie promieniowania laserowego w wielu jednostkach chorobowych. Kiedy zaczęto  przyglądać się bliżej temu tematowi, okazało się, że światło lasera działa na organizmy żywe na wielu poziomach: molekularnym, biochemicznym, komórkowym, tkankowym i wreszcie narządowym.

Biostymulacją laserową nazwano reakcję komórek i tkanek organizmu na nisko i średnio-energetyczne promieniowanie laserowe.

W tej terapii wykorzystuje się długość fali świetlnej głęboko wnikające w tkanki. Światło lasera powoduje wzrost poziomu ATP w mitochondriach komórkowych, które dostarczają energię komórce co przyśpiesza jej metabolizm. To przekład się na wiele pozytywnych efektów. Zaliczyć do nich można: zwiększenie potencjału regeneracyjnego tkanek i narządów, przyśpieszenie gojenia ran chirurgicznych, efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny, zmniejszenie obrzęków pourazowych oraz podniesienie odporności, poprawia się miejscowe krążenie, zwiększa się produkcja fibroblastów i włókien kolagenowych. Zauważono, tak że pobudzenie osteoblastów i odontoblastów co przekłada się na odbudowę kości i zębiny.

Wszystkie powyższe efekty są do osiągnięcia  w codziennej terapii stomatologicznej, a szczególnie uzasadnione po zabiegach z zakresu chirurgii.

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z szybkiego gojenia się ran i minimalizowania dyskomfortu pozabiegowego naszych Pacjentów zdecydowaliśmy się na doposażenie naszego lasera Fotona LightWalker w najbardziej zaawansowaną głowicę biostymulacyjną – GENOVA.

Została ona specjalnie zaprojektowana w celu indukowania wysoce efektywnego gojenia ran i zmniejszania dolegliwości bólowych. Biostymulacja generowana przez głowicę GENOVA jest terapią przeprowadzaną niezależnie i nadaje się idealnie jako uzupełnienie wielu zabiegów, szczególnie chirurgicznych.

Naukowcy dowodzą, że głowica ta wraz z laserem Nd:YAG swoim działaniem przewyższa wszystkie inne dostępne obecnie na rynku lasery biostymulacyjne. Zastosowanie głowicy powoduje stymulację zasklepiania się ran na skórze, błonie śluzowej i tkance kostnej. Zabiegi wykonane głowicą zmniejszają dolegliwości bólowe i działają przeciwzapalnie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Orłowska Dental Clinic jest pierwszą w Polsce placówką medyczną wyposażoną w głowicę GENOVA. Nasze obserwacje i uwagi Pacjentów, u których zastosowano terapię biostymulacyjną przy użyciu głowicy GENOVA potwierdzają jej wyjątkowe właściwości. W Orłowska Dental Clinic stworzyliśmy protokół stosowania biostymulacji po wszystkich zabiegach chirurgicznych.

Serdecznie zapraszamy

fotona1

    Zadzwoń do nas